KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10112061
*
nr 1011 2061
Lennart Iverus
(1930-2012), Sverige
Etsning, Lennart Iverus (1930-2012), 'Komposition med Kasetter', Sign 1960, 11/30, motivet: 34 x 26
Lennart Iverus, svensk bildkonstnär född 1930, död 2012.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 januari 2016
kl 19:44:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/1 21:46:58
1
150 kr
5/1 12:56:16
2
200 kr
11/1 19:39:49
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lennart Iverus
Lennart Iverus, svensk bildkonstnär född 1930, död 2012.
Läs mer om Lennart Iverus
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart iverus svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:16
-
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:26
-
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04
-
5051 Etsning
Hans Verduijn (f. 1946), Sverige. Signerad, fågel,..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:11
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:10
-
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:58
*
Lennart Iverus
Lennart Iverus, svensk bildkonstnär född 1930, död 2012.
Läs mer om Lennart Iverus
nr 1011 2061
Lennart Iverus
(1930-2012), Sverige
Etsning, Lennart Iverus (1930-2012), 'Komposition med Kasetter', Sign 1960, 11/30, motivet: 34 x 26
Lennart Iverus, svensk bildkonstnär född 1930, död 2012.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 januari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/1 21:46:58 | 1 | 150 kr |
5/1 12:56:16 | 2 | 200 kr |
11/1 19:39:49 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lennart Iverus
Lennart Iverus, svensk bildkonstnär född 1930, död 2012.Läs mer om Lennart Iverus
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart iverus svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:16 -
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:26 -
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04
-
5051 Etsning
Hans Verduijn (f. 1946), Sverige. Signerad, fågel,..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:11 -
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:10 -
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:58